Swoją wiedzą z uczestnikami wydarzenia podzielili się eksperci ze świata nauki, biznesu i samorządu. Jedną z prelegentek była prof. dr hab. Agnieszka Sobczak-Kupiec, która wzięła udział w debacie eksperckiej „Siła kobiet”. Prace powstały pod kierunkiem dr hab. Anny Staniewskiej (Park Bonarka, Park Woźniców) i mgr inż.
- Magdalena Niemczewska-Wójcik, prof. PK, prorektor Politechniki Krakowskiej ds.
- Lub Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PK, wysokie miejsca w konkursach międzynarodowych lub krajowych.
- Może symulować pole niskiego i średniego napięcia, a także realizować w praktyce różne scenariusze ataków hakerskich na poszczególne urządzenia, które w systemach zasilająco-sterujących są niczym kostki domina.
- Laureatem nagrody został dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego im.
- – Jedno, dwu lub trzydniowe szkolenie pozwoli skupić się na specjalistycznych zagadnieniach.
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju oraz nagrody „Naukowiec Przyszłości” i R&D Impact dla badaczy z PK
Gospodarka obiegu zamkniętego daje szerszą możliwość rozpoznania i uchwycenia pełnej wartości wody i postrzegania jej jako zasób ograniczony. Miasta, dla osiągnięcia znacznego postępu w zamykaniu i uodparnianiu na zagrożenia systemu obiegu wody wymagają – obok postępu technologicznego i wzrostu świadomości społecznej, także realizacji wspólnej polityki w tym zakresie. Polityki ukierunkowanej na budowę ram instytucjonalnych i regulacyjnych oraz wprowadzania zmian w modelach biznesowych we współpracy międzysektorowej. Właśnie nad tymi kwestiami skupili się prelegenci tego szczególnego panelu. Pierwszego dnia wrocławskiego kongresu odbyła się sesja „Zagadnienia problemowe w procesie włączania sektora wodnego do gospodarki obiegu zamkniętego w polskich plinko max miastach”. Moderatorką dyskusji była prof. dr hab.
Mikołaje z Politechniki Krakowskiej wyruszyli z prezentami
Za w sumie 2,5 mln zrealizują pojedyncze działania naukowe, takie jak badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze albo wyjazdy konsultacyjne. Z nowym partnerstwem duże nadzieje wiąże także Politechnika Krakowska. Położenie tej niezwykłej enklawy, porównywanej do dolinek szwajcarskich, w bliskości Krakowa na pewno będzie pobudzać wyobraźnię naszych młodych architektów i urbanistów. A późniejsze prezentacje prac projektowych czy studialnych studentów w tak niezwykłym krajobrazie będą bezcennym doświadczeniem, budującym zawodowe CV naszych absolwentów – podkreśla dr hab.
Nagrody SUPER MENTOR wręczono po raz pierwszy. Ich laureatami są osoby, które w sposób wyjątkowy i wykraczajacy poza standardowe obowiązki, wykonują swoją pracę mentorską ze studentami. (…) Zapisy Polskiego porozumienia wodorowego pozostają zgodne z przyjętymi przez Rząd RP dokumentami strategicznymi. Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada wsparcie wykorzystania technologii wodorowych w obszarze energetycznym, transportowym i przemysłowym. Wdrażanie polityk europejskich w obszarze gospodarki wodorowej ma stanowić jedno z działań na rzecz osiągania ambitnych celów klimatycznych. Przyjęta w 2020 roku Strategia w zakresie wodoru na rzecz Europy neutralnej dla klimatu (Strategia Wodorowa UE) potwierdza dążenie do wzrostu udziału wodoru w miksie energetycznym UE z obecnych 2% do 14% w terminie do 2050 r.
edycja akcji „Pola Nadziei” z udziałem Politechniki Krakowskiej
Ekspert Mostostalu poprowadzi wykłady dla studentów kierunku energetyka, dotyczące budowy elektrowni, procesu inwestycyjnego, jego skali i skomplikowania, a także współpracy w trakcie jego realizacji między firmami o różnych kompetencjach. Trwają ustalenia na temat możliwości odbycia w firmie staży przez studentów energetyki oraz współpracy z Kołem Naukowym Energetyki i Ochrony Środowiska. Jakie zadania postawiono przed studentami podczas warsztatów? Mieli przeanalizować obszar, zapoznać się z zaproponowaną przez Urząd Miasta koncepcją Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Studenci opracowali rozwiązania przestrzenne, komunikacyjne i zielone, zaproponowali szeroki wachlarz funkcji społecznych i kulturowych.
Recent Comments